Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Majáles

Uplynulú sobotu 11.5. 2024 sa opäť po roku konal Majáles pri areáli detského ihriska v sídliskovej časti našej obce, ktorý organizoval eRko-HKSD. Pozvanie prijali členovia Jednoty dôchodcov v Kanianke, DV COOP Jednoty v Kanianke, ale samozrejme aj naše deti, mládežníci a spolupracovníci z eRka. Podujatie prišiel podporiť aj starosta našej obce. V úvode zazneli májové piesne v podaní FS Košovan. Celým Majálesom nás hudobne sprevádzali chlapci z MJM trio. Pre najmenších boli pripravené tvorivé dielničky a súťažné stanovištia v areáli detského ihriska. Ako občerstvenie nemohli chýbať domáce koláčiky, ktoré upiekli naše staré mamy a pre deti sme pripravili sladké palacinky. Taktiež bola uvarená aj fantastická kotlíková melencová polievka s domáci zemiakovými plackami, po našom: „babkami.“

Ďakujeme všetkým organizáciam, ktoré nám akokoľvek pomohli pri realizácii tohto tradičného podujatia. Veríme, že utužovanie komunitných vzťahov medzi jednotlivými generáciami je potrebné nielen v našej obci, ale aj na celosvetovej úrovni. Tešíme sa na vás na najbližšej akcii, ktorá bude zároveň vyvrcholením celého projektu „Spoločne tradične“, a to Deň otvorených dverí v Centrumku, ktorý bude už 1. júna. Pripravujeme veľa pekných aktivít, takže máte sa na čo tešiť.

Martin Baláž,
zodpovedná osoba za projekt „Spoločne tradične“

Viac o projekte „Spoločne tradične“

Toto podujatie je súčasťou projektu „Spoločne tradične“, ktorý realizuje eRko-HKSD vďaka výzve PDCS o.z. (Partneri za demokratickú zmenu).

Grant bol poskytnutý v rámci projektu Protecting EU Values and Fundamental Rights through Public Participation and Civil Society Assistance in Central Europe (PROTEUS) z grantovej schémy European Education and Culture Executive Agency.

Spolufinancované Európskou úniou. Vyjadrené názory a stanoviská sú však iba názormi autora (autorov) a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru. Ani Európska únia ani poskytovateľ grantu nenesú za ne zodpovednosť.

Projekt PROTEUS