Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Jarné OC stretko

V sobotu 20.4. sa v Kanianke opäť uskutočnilo jarné stretnutie eRko animátorov z oblastného centra Horná Nitra. Síce nám počasie dnes neprialo a mali sme pripravený program vonku, aj tak sme to zvládli a vytvorili plán B, veď predsa od toho je správny animátor.

Naše OC stretko sa viedlo v duchu hier. Prostredníctvom vzdelávacieho workshopu sme našim animátorom ukázali, ako zažiť radosť z hry, ktorú vieme následne sprostredkovať deťom. Naučili sme sa, ako vyberať dobré hry a ako hrať hry dobre, aby sme boli vynikajúcim hráčom. Dôležitou charakteristikou DOBREJ HRY je, že je výchovným nástrojom a zohráva dôležitú úlohu v živote detí. Taktiež sme nemohli zabudnúť na spoločné zdieľanie o prípravách na letné tábory, ktoré nás každú chvíľu čakajú. Povedali sme si niečo aj o plánoch nášho OC …

Veríme, že dnešné stretnutie animátorov povzbudilo v ich službe dobrovoľníka, a naďalej budú vytvárať pekné spoločenstvá vo svojich farnostiach a nebude tam chýbať aj nejaká dobrá HRA.

Svätý Don Bosco, zakladateľ saleziánov nám hovorí: „Kde je hra, tam je radosť, a kde je radosť, tam nemôže byť hnev, nepriateľstvo, nenávisť, egoizmus, či hriech. Ak by hra mala len jediný účinok, a to prinášanie radosti, aj to by stačilo k tomu, aby sme ju zaradili medzi výchovné prostriedky. Radosť totiž vytvára zdravú klímu, v ktorej sa darí všetkým čnostiam.

Martin Baláž,
vedúci oblastného centra Horná Nitra