Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Deň zeme

Druhú aprílovú sobotu 13.4. sa v našej obci uskutočnil Deň zeme, ktorý organizoval eRko-HKSD v rámci obecnej brigády pod názvom Jarné upratovanie, do ktorej sa zapojili všetky spoločenské organizácie.

Spoločne, malí aj veľkí, sme obnovili a skrášlili areál pri vodnej nádrži, kde sa najmä počas leta konajú rôzne podujatia. Staré, zničené stoly a lavice sa teraz pýšia očistené, s novým náterom a ľudovým vzorom. Počas práce sme si oddýchli a pochutili na domácich koláčikoch od našich mám a starých mám, ktoré s radosťou upiekli už v piatok pred obecnou brigádou. Veď predsa: „bez práce nie sú koláče“. Taktiež nemohol chýbať dobrý kotlíkový guláš, ktorý pripravil pán starosta v spolupráci s poslancami obecného zastupiteľstva.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, deťom, mladým, rodičom, starým rodičom a všetkým členom rôznych organizácii, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli v túto slnečnú sobotu skrášliť našu obec. Veríme, že práve toto miesto, kde žijeme si naďalej zachováme čisté, bez rôzneho znečistenia a budeme tak budovať pozitívny vzťah k životnému prostrediu. Tešíme sa na vás na najbližšej akcii v rámci projektu „Spoločne tradične,“ ktorou bude Majáles 11.5. v areáli detského ihriska.

Martin Baláž,
zodpovedná osoba za projekt „Spoločne tradične“

Viac o projekte „Spoločne tradične“

Toto podujatie je súčasťou projektu „Spoločne tradične“, ktorý realizuje eRko-HKSD vďaka výzve PDCS o.z. (Partneri za demokratickú zmenu).

Grant bol poskytnutý v rámci projektu Protecting EU Values and Fundamental Rights through Public Participation and Civil Society Assistance in Central Europe (PROTEUS) z grantovej schémy European Education and Culture Executive Agency.

Spolufinancované Európskou úniou. Vyjadrené názory a stanoviská sú však iba názormi autora (autorov) a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru. Ani Európska únia ani poskytovateľ grantu nenesú za ne zodpovednosť.

Projekt PROTEUS