Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Fašiangová veselica

eRko-HKSD v spolupráci s Obecným úradom Kanianka, Jednotou Dôchodcov Kanianka, DV COOP Jednota Kanianka zorganizovali v poslednú fašiangovú sobotu 10.2. 2024 druhý ročník Fašiangovej veselice v priestoroch nášho Centrumka.

Pripravené boli tradičné fašiangové dobroty, ktoré pre nás už v piatok s láskou upiekli naše staré mamy. Taktiež nemohla chýbať slaninka, klobásky, koláče, domáca oškvarková nátierka. So svojim fašiangovým programom vystúpil FS Košovan z Kanianky. Súčasťou celej veselice bol aj kvíz s otázkami o fašiangoch a o našej Kanianke. Tri víťazné družstvá dostali aj zaujímavú odmenu. V rámci tvorivých dielničiek pre deti bolo pripravené napr. zdobenie šišiek a výroba škrabošiek. O dobrú náladu, do tanca aj na počúvanie, sa postaralo MJM trio.

Ďakujeme vám za úžasnú akciu, ktorou sme si mohli pripomenúť naše dávne korene, zvyky a tradičné hodnoty. Veríme, že sme vám opäť mohli ponúknuť pekné spestrenie spoločenského života v našej obci. Tešíme sa na vás na najbližšej takejto akcii, ktorou bude Majáles v areáli detského ihriska už 11. mája 2024, ale ešte pred tým na spoločnej obecnej brigáde, ku Dňu Zeme.

Martin Baláž,
zodpovedná osoba za projekt „Spoločne tradične“

Viac o projekte „Spoločne tradične“

Toto podujatie je súčasťou projektu „Spoločne tradične“, ktorý realizuje eRko-HKSD vďaka výzve PDCS o.z. (Partneri za demokratickú zmenu).

Grant bol poskytnutý v rámci projektu Protecting EU Values and Fundamental Rights through Public Participation and Civil Society Assistance in Central Europe (PROTEUS) z grantovej schémy European Education and Culture Executive Agency.

Spolufinancované Európskou úniou. Vyjadrené názory a stanoviská sú však iba názormi autora (autorov) a nemusia nevyhnutne odrážať názory a stanoviská Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru. Ani Európska únia ani poskytovateľ grantu nenesú za ne zodpovednosť.

Projekt PROTEUS