Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Prvé pôstne stretko

Detské stretko 17.2. sa nieslo v pôstnom duchu. Začínajúc Popolcovou stredou sme spoločne spoznali obrady a vety, ktoré sa spomínajú a pochopili ich významu. Keďže pôst má 44 dní vysvetlili sme si, čo to znamená, ako by sme sa mali počas neho správať a dali si predsavzatia, čoho sa zriecť. Vytvorili sme si krásne vyzdobené poháre, kde si deti majú vložiť cukrík alebo napolitánku, či papierik s napísanou vecou, ktorej sa vzdali a nepodvolili sa pokušeniu počas tohto obdobia.

Modlitba je jednou z najdôležitejších vecí, a preto ani počas pôstu na ňu nezabúdame. Aby sme sa modlili nie len za seba, ale aj za druhých, povzbudzuje nás k tomu aj Modlitba piatich prstov, ktorú sám pápež František vytvoril, keď bol ešte arcibiskupom v Argentíne. Znázornili sme si ruky a spoločne napísali za koho sa chceme pomodliť. Každý prst znázorňuje inú skupinu ľudí. Palec znázorňuje našich najbližších, ukazovák učiteľov či vychovávateľov, prostredník vodcov, biskupov a kňazov, prstenník chorých a trpiacich a napokon malíček, ktorý predstavuje nás samých. Samotné ruky si môžu deti vyrobiť doma, ale aj v našom kostole a pripnúť na nástenku pred zborom. Takýmto tvorivým spôsobom budú naše modlitby skôr vyslyšané.

Ďakujeme všetkým deťom, čo sa zúčastnili stretka a tešíme sa na vás opäť na druhom pôstnom stretku, ktoré bude 9.3. o 10.00 hod. v Centrumku. Vaši animátori

PS: Ak zabudnú deti, tak možno rodičia pripomenú, že vyrobené ruky zo stretka môžu deti doniesť zajtra do kostola, prípadne počas celého pôstneho obdobia.

Zuzka Mikušová,
vedúca eRko animátorka detských stretiek