Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Denný tábor – 1. turnus

PONDELOK

V pondelok nás privítala pani Hračkárová v jej hračkárstve a zoznámila nás s jej spoločenskými hrami. Hry boli veľmi smutné, lebo sa s nimi nikto nechcel hrať. Rozhodli sme sa, že pomôžeme pani Hračkárovej ich zachrániť. Ako prvému sa zelenému panáčikovi z hry Človeče nehnevaj sa stratili kamaráti, tak sme ich išli hľadať. Všetkých jeho kamarátov, panáčikov, sme úspešne našli a spoločne si zahrali veľké Človeče nehnevaj sa. Panáčikovia si spomenuli na svojich veľmi dobrých kamarátov Scrabble. Zelený panáčik sa teda rozhodol, že ich prinesie, avšak vrátil sa s prázdnymi rukami. Smutne nám oznámil, že sa písmenká aj spolu s návodom na hru stratili. Odhodlane sme sa rozbehli a spolu s písmenkami sme našli aj našich animátorov, z ktorých sme poskladali názov hry. Rozstrihaný návod sme získali pomocou štafety, a všetci spolu sme ho zoradili do správneho poradia.

UTOROK

V utorok nás privítala Ruleta z hry Twister. Veľmi sa chcela s nami zahrať, no nemala farby. Tak sme sa rozhodli nejaké pohľadať. Všetky farby sme našli počas prechádzky, čím sme Ruletu veľmi potešili, takže sme si potom spolu s ňou mohli zahrať Twister. Keď sme dohrali prišli k nám Stopky z hry Activity. Boli nadšené, že koľko je tu detí. Activity dlho nikto nehral, takže nemali komu merať čas. Nastali súťaže, kde sme napríklad opisovali, kreslili alebo pantomímicky znázorňovali rôzne slová. Všetkým stopky merali čas, takže boli veľmi nadšené. Na záver popoludnia sme si ešte zatancovali naše eRko tance a hrali rôzne hry.

STREDA

V stredu nás privítal Džokej z hry Dostihy a sázky. Na začiatok nám dal kvíz o koňoch a prezradil nám, že na preteky potrebuje nového koňa, a aj to, že na Porubskej kaplnke sa koná predaj koní. Za kvíz, ale aj celou cestou tam sme získavali body. Keď sme dorazili na ten predaj poradili sme Džokejovi, ktorého koňa si má vybrať. Avšak nemal naňho dosť peňazí. Napadlo nám, že by sme mu mohli pomôcť a svoje body, ktoré sme získali zložíme a darujeme ich Džokejovi. Zistil, že to je presne toľko, koľko potrebuje a pekne nám za to poďakoval. Keď sme sa vrátili všetci sme si spolu zahrali dostihy. Džokej odišiel na svojom krásnom novom koni a prišli dva obrázky z hry Pexeso. Stratili sa im ostatné obrázky, tak nás poprosili, že by sme im mohli pomôcť ich vyrobiť. Obrázky sme krásne vyfarbili a všetci spolu sme si zahrali Pexeso. A na záver dňa sme si zahrali našich obľúbených ovocníčkov.

ŠTVRTOK

Vo štvrtok nás privítala čierna a biela Dáma. Dámy sa veľmi hádali o tom, ktorá je lepšia. Aby sme to spravodlivo rozhodli rozdelili sme sa na dva tímy a spolu s rozhodkyňou sme hrali súťažné hry ako napríklad štafetu, kreslenie na chrbát, pantomímu,… . Za tie sme získavali body, ktoré sa zapisovali do bodovacej tabuľky. Dámy začali spomínať na svoju mladosť a spomenuli si aj na svojich starých známych kráľa a kráľovnú zo šachu, s ktorými vyrastali. Rozhodli sa, že ich pôjdu spolu s nami navštíviť. Keď sme sa vrátili z našej malej výpravy, aj spolu s kráľom a kráľovnou sme hľadali ostatné šachové figúrky. Všetky sme šikovne našli. Kráľ s kráľovnou navrhli tanečný súboj medzi čiernym a bielym tímom, aby sa rozhodlo, ktorý tím je lepší. Po krásnych vystúpeniach nasledovala porada, po ktorej rozhodkyňa oznámila, že obidva tímy majú rovnaký počet bodov. Nastala krásna remíza.

PIATOK

V piatok nás privítala opäť pani Hračkárová, ktorá bola veľmi šťastná, že sme zachránili jej hračkárstvo. Za odmenu nám navrhla, že by sme si mohli zahrať hru Milujem Slovensko. Všetci sme sa veľmi potešili a rozdelili sme sa na žltých, červených, zelených a modrých. Hádali sme názvy rôznych pesničiek, na čas sme rozprávali rôzne slová podľa určenej témy a samozrejme bolo aj grilovanie, pri ktorom sa asistentka pani Hračkárovej pýtala na rôzne veci a jeden vyvolený z každého tímu nemohol povedať slová áno, nie, no, hej a hmm. Všetci sme sa veľmi zabavili a po finálovom kole, kde zostali už iba dva tímy sme mali stanoviská, v ktorých sme mali zhrnuté všetky spoločenské hry za tento tábor.

Za všetkých malých i veľkých táborovníkov si na spoločný týždeň v Centrumku zaspomínala:

Saška Matejková