Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Putovanie za betlehemskou hviezdou

Týmto sa na známosť dáva, že naša vianočná nočná hra do nočného spánku upadáva.

Inak povedané, Putovanie za betlehemskou hviezdou, ročník 2023/24 sa skončilo (už nehľadajte – nenájdete) – a tak je čas ho aj trošku zhodnotiť.

V rámci tejto rodinnej interaktívnej hry, ktorú pre svojich členov, ale nielen pre nich, pripravili členovia eRka, sa jej účastníci mali možnosť niečo naučiť už počas adventného obdobia, a to prostredníctvom troch úloh, ktoré boli zverejnené vždy cez adventnú nedeľu. Úlohy mali rôznu formu – jednoduchá „krížovka“, hádanka či trošku náročnejšia forma krížovky zvaná „číslovka“, pričom riešením boli vždy pojmy súvisiace s adventom alebo priamo s adventnou nedeľou, keď bola úloha publikovaná (fialová = farba adventu, bronzová – úloha publikovaná na bronzovú adventnú nedeľu, priateľstvo – 3. sviečka adventného venca symbolizuje priateľstvo, úloha z 3. adventnej nedele).

Vylúštené slová potom slúžili na otvorenie PDF súboru s inštrukciami na putovanie samotné, ktoré bolo symbolicky zverejnené na Božie narodenie 25.12. – tam bolo obrazne vysvetlené, kde putovanie začať, ako ďalej pokračovať, čo ukazuje cestu a kde hľadať znamenia. A tiež čo robiť so znameniami, keď sa napokon hráči dostanú k betlehemu.

Cestu sme plánovali tak, aby bola trošku dobrodružnejšia, takže sčasti išla po neosvetlených a aj nespevnených cestách – čo sa ukázalo ako dosť veľký problém, keďže celé 2 týždne trvania hry nemrzlo a niektoré úseky boli dosť blatisté… Ako skonštatovala jedna zúčastnená rodina: „To bola veľmi dobrá rada, zobrať si gumáky, škoda, že sme si ich naozaj nevzali…“ Inak sme mali od úspešných účastníkov našej hry pozitívne reakcie, či už osobne, alebo písomne cez facebook či email, spomeňme rodinu Špeťkovú, rodinu Komošovú či napr. rodinu Tranovcov z Prievidze, ktorí uviedli: „… zabavili sme sa parádne, chvíľami sme nevedeli, kde v Kanianke sme. Ten zámok nás dostal, trošku sme maturovali, ako to zadať, ale potom sme ešte raz čítali zadanie a boli sme dnu.“

A keďže fotografií prišlo ešte viac ako slovných hodnotení, prikladáme výber z nich (nájdete na FB).

Na záver už len toľko, že vaše pozitívne hodnotenia a zážitky sú pre nás motiváciou niekedy opäť niečo podobné pripraviť.

Ďakujeme všetkým, čo sa na príprave hry podieľali aj čo ju absolvovali.

Váš eRko tím

Roman Čertík