Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Pátrajme po radosti

V sobotu 23.9. 2023 sme odštartovali prvé stretko v tomto školskom roku. Sprevádzali nás traja pátrači s ktorými sme objavili novú ročnú tému PÁTRAJME PO RADOSTI. Spoločne sme cez rôzne aktivity a indície pátrali po pravej radosti a spoznávali sme tému, napr. čo vyjadruje jej názov, logo, motto a podobne. Taktiež sme sa s deťmi naučili novú ukazovačku a zatancovali nejaký eRko tanec. Celé stretko sme ukončili spoločnou modlitbou na ktorej sme poďakovali za dar radosti, a že naďalej budeme pátrať po prameňoch pravej radosti na stretku, doma alebo v škole. Tešíme sa, že sme sa opäť mohli spoločne stretnúť po letnom čase na našich eRko stretkách.

Najbližšie stretko bude 21.10. o 10.00 hod., ale ešte predtým vás pozývame túto sobotu 30.9. na Kanianske dožinky. Budeme radi, keď si spolu s deťmi nájdete čas a prídete medzi nás. Preto by sme chceli vaše deti zapojiť a pozvať na nácvik spevokolu, ktorý bude v piatok 29.9. o 18.45 hod. v kostole, kde budeme cvičiť piesne na sv. omšu (30.9. o 10.30 hod.). V rámci nácviku spevokolu dostanú deti zapožičané ľudové kroje, v ktorých by boli oblečené v sobotu na dožinkách. Taktiež môžete deťom nabaliť do košíkov vašu úrodu (napr. plody, zeleninu…), ktorá bude na sv. omši požehnaná.

Tešíme sa na vás!

Chcete, aby vaše deti patrili do nášho spoločenstva? 

Bližšie informácie, ako sa stať členom eRka, sa dočítate v Liste rodičom. Pre zaevidovanie nového dieťaťa v eRku v Kanianke vyplňte tento dotazník a prineste ho na detské stretko.