Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Kanianske dožinky

Poslednú septembrovú sobotu sme v našej Kanianke zažili krásnu dožinkovú slávnosť plnú radosti, tradícii a folklóru. Dožinky sme začali ďakovnou svätou omšou v našom kostole. Za spevu piesni a modlitieb sme poďakovali Pánu Bohu za tohtoročnú úrodu, ktorú páter Gerhard požehnal. Následne sme sa slávnostným sprievodom presunuli k areálu pri vodnej nádrži, kde prebiehalo odovzdávanie dožinkového venca hospodárovi, nášmu pánovi starostovi, podľa našich ľudových zvykov a tradícii, za čo ďakujeme FS Košovan.

Dožinková veselica sa rozbehla v podaní našich chlapcov z MJM trio, ktorí náš program obohacovali spevom. Pochutili sme si na výbornom starostovskom guláši, pre deti boli pripravené tvorivé dielničky a tancovali sme eRko tance.

Ďakujeme Vám za krásnu akciu, ktorú sme mohli vytvoriť v spolupráci s obcou a našou farnosťou. Tešíme sa z pekných reakcií, ktoré ste nám počas dožinkovej slávnosti odovzdávali. Taktiež veľká vďaka patrí našim starým mamám, ktoré napiekli výborne domáce koláče. Vďaka patrí všetkým dobrovoľníkom, animátorom, poslancom obecného zastupiteľstva a samozrejme všetkým Vám, ktorí ste sa akýmkoľvek spôsobom zúčastnili tejto akcie. Veríme, že naďalej budeme môcť v našej obci vytvárať a spestrovať komunitný život. Tento projekt bol podporený z Participatívneho komunitného rozpočtu TSK.