Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Dobrá novina

Opäť nadišiel ten adventný čas, kedy sme sa zapojili do eRko kampane Dobrá novina. Žiaľ situácia nám nedovoľuje organizovať stretká prezenčne, tak sme sa opäť vynašli, ako ostať deťom na blízku. Začiatkom decembra si mohli naše deti nájsť vo svojich poštových schránkach prvé „offline“ stretko s rôznymi aktivitami. V tomto ročníku Dobrej noviny sme sa venovali pánovi George Juma z Ugandy, je súčasťou jednej zo skupín, ktorá poskytuje občerstvenie počas osláv a iných podujatí. George si popri tom začal aj svoje podnikanie a predáva pukance a palacinky na miestnom trhu.

Deťom sme predstavili ročnú tému Dobrej noviny: „Poďme niečo dobré podniknúť“ prostredníctvom Georga Juma. Mohli si pripraviť banánové palacinky (tradičné jedlo), vyrobiť si náhrdelník z popcornu a množstvo iných aktivít.

Tento rok poputuje vyzbieraná zbierka opäť do Ugandy, kde podporíme rôzne farské skupiny z arcidiecézy Tororo. Prispieť na projekty Dobrej noviny môžete už teraz v našom farskom kostole.

Ďakujeme deťom a rodičom, ktorí nám poposielali pekné fotky o absolvovaní stretka. Tešíme sa, že naďalej nás nezabúdate.

Pozreli ste si už poštové schránky? Pretože už tam na vás čaká interaktívna vianočná hra, kde budete musieť vybehnúť aj von…