Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Dobrá novina 2017

Už len pár dní nás delí od najkrajších sviatkov roka – od Vianoc. V našich kuchyniach cítiť vôňu napečených medovníčkov, alebo hľadáme miesta, kam ukryť vianočné darčeky, aby ich ešte pred štedrým dňom azda niekto nenašiel a netrpezlivo čakáme, kedy už v jasličkách zazrieme to najočakávanejšie dieťatko – malého Ježiška.

NA CESTE K ŽIVOTU – téma 23. ročníka Dobrej noviny

6 z 10 žien nemá pri pôrode k dispozícii zdravotnú starostlivosť a len 1 z 10 žien rodila pod dohľadom odborníka. Tieto čísla je potrebné zmeniť!! Preto v tomto ročníku Dobrej noviny upriamujeme pozornosť na  hornatý sever Etiópie na hraniciach s Eritreou, ktorý skrýva mestečko Alitena. Práve tam je podporované zdravotné centrum, ktoré cez  Dobrú novinu pomáha mamám a deťom v okrese Irob. Vykoledovanou sumou pomôžeme tomuto zdravotnému centru aby sa zdravotníci vedeli v tomto hornatom a ťažko prístupnom kraji rýchlejšie dostať k ľudom, ktorí potrebujú zdravotnú pomoc a hlavne k mamičkám pri pôrodoch.

Viac o tohtoročnom projekte Dobrej noviny sa dozviete na stránke www.dobranovina.sk alebo z propagačných materiálov, ktoré vám budú rozdávať koledníci vo vašich príbytkoch. Taktiež si môžete pozrieť krátky film o tohtoročnej téme Dobrej noviny s názvom CESTA:

 

Keďže CESTU K ŽIVOTU absolvoval každý z nás chceme aj my prispieť k dôstojnej Ceste k životu našich kamarátov z Afriky. Práve Vy nám v tom môžete pomôcť v utorok 26. decembra 2017 od 15.00 hodiny, kedy navštívime Váš príbytok a prinesieme k Vám radostnú zvesť o narodení malého Ježiška – veľkej LÁSKY.
Kto nás chce prijať, môže sa zapísať v sakristii nášho kostola do 25. decembra 2017.