Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Denný tábor – 1. turnus

PONDELOK

Náš program sme začali scénkou, v ktorej mama vysvetľuje synovi, že nepotrebuje telefón, aby sa zabavil. Po zoznámení sa a rozcvičke si deti vytvorili svoj instagramový profil na papier, kde kreslili svoje záľuby. Profily sme nalepili na stenu a presunuli sme sa na ihrisko kde sme hrali hry a tancovali eRko tance. Po návrate do Centrumka deti v skupinkách stavali domčeky pre postavičku z hry a starali sa o ňu.

UTOROK

V scénke sme sa dozvedeli, že mama uznáva technológie. Môžu prispievať nášmu zdraviu. Preto sa rozhodla, že sa pôjdeme prejsť. Počas trasy nás čakali obálky s počtom kalórií a kilometrov. Neskôr deti dostali za úlohu nakresliť rieky a jazerá, farbami vyznačiť pohoria a nížiny a prekresliť miesta na Slovensku a správne ich umiestniť na mapu.

STREDA

V stredu nám mama ukazala ako komunikovať mimo internetu a ako sa dajú robiť iné aktivity offline. Deti vyrábali pohľadnice, hľadali častí textov a usporadúvali ich, hľadali predmety na základe prvého písmena. Potom sa deti hrajú na ihrisku a hrajú hry. V poobedných hodinách sme mali stanovištia – hranie počítačových hier v offline verzii a vyhodnotenie. Potom sme vyfarbovali nakreslené obrázky kriedami.

ŠTVRTOK

Mama nás upozornila na sťahovanie hier na čierno a na nebezpečenstvo, ktoré k tomu prislúcha. S deťmi sme si zahrali hru vírusy a antivírusy, ktorá ich veľmi bavila. Potom sa deti naháňali pri hre ovocníčkovia. Deti si vyfarbovali obrázky podľa čísel a kreslili svoje domy v budúcnosti.

PIATOK

V piatok mama rozprávala synovi o nakupovaní na internete. Potom sme sa presunuli na ihrisko a hráme hru na zapamätanie si predmetu alebo na hmat v dvoch skupinách – kto prvý uhádne čo to je. Po návrate do centra sme začali pripravovať party – vyzdobili sme centrum, pustili hudbu a hrali hry.

Sára Minichová, animátorka – eRko Kanianka