Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Starostlivosť o naše srdce

Minulý týždeň sme sa s deťmi na stretku zaoberali témou, ako sa starať o naše srdce, nielen fyzicky, ale aj duchovne. Počas stretka nás navštívila záhradníčka, ktorá nám porozprávala o tom, ako kedysi vyzerala jej záhrada (srdce), predtým ako sa začala o ňu starať. Keď sa o naše srdcia nestaráme a žijeme v hriechu, nemôžeme čakať, že bude rozkvitnuté ako srdce, ktoré žije v čistote. Srdce, ktoré bolo plné zlých hriechov, sme spolu očistili a nahradili ich skutkami lásky, ktoré naplnili naše srdce, a tak ho znovu zacelili.

Malou ukážkou bol aj chemický pokus, ktorý znázorňoval ako nám veľmi pomáha svätá spoveď. Taktiež sme si zahrali hru Nezištné aktivity, kde deti mali nakresliť, opísať alebo pantomimicky znázorniť nejakú nezištnú aktivitu, ktorou môžu počas bežného života obohatiť naše srdcia, ale i srdcia iných.

Tešíme sa, že sme sa opäť mohli spoločne stretnúť v takomto hojnom počte. Najbližšie pre vás pripravuje naša mládež modlitbu krížovej cesty v piatok 24.3. do ktorej vás pozývame zapojiť. Spolu s deťmi a rodičmi sa opäť stretneme na najbližšej akcii – Majáles.