Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Jasličková pobožnosť 2022

Tohtoročná JASLIČKOVÁ POBOŽNOSŤ sa niesla v téme odsudzovania. Hlavná postava – muž, ktorý zažil krach svojho manželstva, hľadal povzbudenie u kňaza. Ten mu porozprával príbeh narodenia Ježiša, pretože i okolo malého Ježiša boli ľudia, ktorých neustále ostatní súdili. Máriu pre nemanželské dieťa, Alžbetu za jej neplodnosť, ťažké prijatie tehotnej Márie Jozefom, podlý Herodes, ktorý intrigoval a hľadal spôsob, ako zničiť malého Ježiša. Napriek mnohým ťažkostiam sa príbehom niesla nádej. Nádej malého dieťaťa, ktoré prinieslo spásu a pokoj celému svetu. Výzva vidieť Boha v druhých ľuďoch zaznela ako návod na nesúdenie druhých, na zmenu pohľadu voči druhým ľuďom.

Najväčšiu časť dobrovoľného vstupného z tohto podujatia sme sa rozhodli darovať mladej mamičke, ktorá po náročnej chorobe prišla o muža a o 9 detí sa tak musí starať sama.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli takýmto spôsobom podporiť nielen nás, ale aj pomohli dať lásku a nádej ďalej. Tejto rodine sa vďaka Vám podarilo vyzbierať 2 100 €. Na záver sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili. Vďaka nim mohlo vzniknúť toto vianočné dielo – Jakubovi za hudbu a vedenie muzikantov, všetkým muzikantom, ktorí obetovali množstvo hodín hraním, aby mohli zaznieť krásne piesne, spevákom a hercom, ktorí venovali svoj voľný čas a cvičili piesne i celé dielo. Ďakujem Vám za Vašu obetavosť a ochotu, ste úžasní ľudia, ktorí svojimi talentmi priniesli nádej a krásny zážitok do našej farnosti.

Katarína Gúberová

Jasličková pobožnosť v Rádiu Lumen (minúta 2:24)

… GALÉRIA …