Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Dobrá novina – stretko

V sobotu 3.12. sme sa spoločne s deťmi stretli na dobronovinovom stretku. V úvodnej modlitbe sme poďakovali za naše ruky, ktorými môžeme vykonať dobré skutky, a tak niekomu zlepšiť deň alebo pomôcť. Ukázali sme si, že pomáhať sa dá aj na diaľku a to napríklad aj našim koledovaním, keď pomáhame ľuďom v Afrike.

Deťom sme predstavili 28. ročník Dobrej noviny s mottom „Zmeňme púšť na záhradu“. Z krátkeho príbehu sme sa dozvedeli o kraji Samburu a jeho obyvateľoch, ktorí boli pôvodne pastieri, ale kvôli globálnemu otepľovaniu a dlhodobému suchu sa musia usadiť, a zaobstarať potravu pre seba aj zvieratá. Ako to zvládnuť sa učia na záhradníckych a farmárskych kurzoch. A samozrejme nezabudli sme ani na Railu – 13 ročného chlapca, ktorý sadí stromy. Po skončení príbehu deti čakala veľká tajnička, v ktorej museli správne odpovedať na otázky týkajúce sa príbehu. Keď sme tajničku úspešne vyriešili, vyskúšali sme si jednoduchý farmársky tréning, kde sme museli pozorne počúvať farmára a zodpovedne plniť jeho pokyny.

Na záver sme si zahrali dve hry a pomodlili sa záverečnú modlitbu. Počas nej sme na jedno motýlie krídlo napísali naše dobré vlastnosti a na druhé zlé vlastnosti. Ak motýľ príde o jedno krídlo, stále dokáže lietať, piť, zosadnúť na kvet. Ale jeho život je ťažký a nie je už úplným motýľom. Tak by aj nám chýbali tie vlastnosti, ktoré je nám možno ťažko prijať, ale vďaka nim sa učíme byť lepšími.

Ďakujeme všetkým deťom za peknú účasť na stretku. Už onedlho sa začneme pripravovať aj na samotné koledovanie, tak sleduj našu stránku a farské oznamy.