Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Dobrá novina – stretko

V sobotu 2.12. sme si spoločne s deťmi predstavili 29. ročník Dobrej noviny a priblížili si hlavnú tému ročníka: Staň sa svetlom aj ty.

Začali sme modlitbou koledníka, aby sme boli nositeľmi svetla a radosti pre druhých. Deti spoznali najmladšiu krajinu na svete – Južný Sudán a dozvedeli sa množstvo zaujímavostí. Napríklad to, že v tejto krajine bola dlhá vojna a školstvo je na veľmi nízkej úrovni alebo to, že mnohé oblasti nemajú takmer žiadnu elektrinu. Našťastie v Južnom Sudáne žijú talentovaní mladí ľudia ako 22-ročná Sarah, ktorá je solárnou techničkou a spolu s ostatnými sa vo vzdelávacom centre v meste Rumbek učia ako postaviť a starať sa o solárne panely. Vďaka nim si vedia zo slnka vyrobiť elektrinu a môžu si svietiť v domácnostiach ale aj v nemocniciach. Na záver sme mali s deťmi diskusiu o tom, ako vyzerá náš bežný deň a koľko elektrických spotrebičov v ňom používame. A že ich bolo naozaj dosť! Pre nás bežné no v Južnom Sudáne by to bol luxus.

Ďakujeme všetkým deťom, ktoré prišli. Onedlho sa začneme pripravovať aj na samotné koledovanie, tak sledujte našu stránku a farské oznamy.