Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Dobrá novina 2020

Tento rok sme sa ocitli v 26. ročníku Dobrej noviny a koledovanie bolo pre nás trochu iné. Počas epidémie sme sa nemohli spolu stretnúť, ale boli sme kreatívni aj vo svojich domácnostiach a mohla sa zapojiť celá rodinka.
Oboznámili sme sa s témou tohtoročnej Dobrej noviny pomocou Mary Baluka, matky, ktorá býva so svojou rodinou v malej dedinke Kapiri. Mary chodila na kurz šitia a dnes je z nej krajčírka. Navrhuje a šije rôzne oblečenie. Spolu s deťmi sme sa zahrali na krajčírov, veď sa presvedčte sami. Objavili sme zaujímavosti o meste Uganda a pripravili sme si africkú špecialitu – KABALAGALA (chutné palacinky z banánov). Poukázali sme na zmysel vzdelania a vzdelávania pre deti aj dospelých v Ugande, a ako môže prebiehať rozličnými spôsobmi.
Zapojili sme sa aj do súťaže o NAJkolednícke rúško, ktoré pre nás pripravila Dobrá novina a bolo zaslané do súťaže (ďakujeme autorovi rúška).
Taktiež chceme poďakovať všetkým deťom, rodičom a animátorom, ktorí sa zapojili do Dobrej noviny pod témou – Aj mama chodí do školy. Veríme, že naďalej budeme vytvárať otvorené spoločenstvo a čoskoro sa budeme môcť stretnúť aj osobne.
Ako všetko je v tomto roku trochu iné a za pochodu riešime veľa vecí v bežnom živote, tak i koledovanie nebolo pre nás také ozajstné osobné. Museli sme sa obmedziť iba na to, že v kostole sa umiestnili pokladničky a do nich naši darcovia prispievali. Vyzbieralo sa 630€, s tým, že viacerí darcovia posielali peniaze priamo na účet Dobrej noviny.