Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Denný tábor – 1. turnus

PONDELOK

Pondelok sme začali krátkou scénkou, ktorou sme si priblížili tému tábora, ktorá znela Spoznaj moderné rozprávky. Hneď sme sa do toho vrhli a predstavili si prvé dve rozprávky, ktoré boli Ľadové kráľovstvo a Autá. Vydali sme sa na prechádzku okolo priehrady, kde náš čakali rôzne úlohy a hry spojené s týmito rozprávkami. Po vychutnaní obeda sme si oddýchli a hneď sa vrhli na ďalšie rozprávky. Rozprávka Hľadá sa Dory nám pripomenula, aké dôležité je precvičovať si svoju pamäť.

UTOROK

Utorok sme odštartovali populárnou Labkovou patrolou. Počas predobednej prechádzky sme po Kanianke hľadali obrázky postáv z tejto rozprávky a zahrali sme si tématickú hru s názvom policajti. Poobede sme sa zoznámili s rozprávkami Zootropolis a Leví Kráľ. Predstavili sme si povolania, ktorým by sme sa chceli v budúcnosti venovať a zahrali sme si hru Poklad.

STREDA

V stredu bol sviatok svätého Cyrila a Metoda, preto sme si na úvod dňa o týchto pánoch niečo povedali, zúčastnili sme sa na svätej omši v našom kostole, a potom sme sa presunuli do farskej záhrady, kde sme si zahrali naše obľúbené hry. V minulosti sme zostali aj s rozprávkou Krúdovci, kde úlohou detí bolo čo najviac oživiť svoju kreativitu vytvoriť si vlastné obydlia a predstaviť ich architektom, ktorí ich ohodnotili. Poobedie sme venovali súťažiam a rozprávke Mimoni. Podľa nej sme sa rozdelili na dve skupiny, žltí a fialoví, a merali sme si sily v rôznych zábavných úlohách.

ŠTVRTOK

Predposledný deň nás ráno čakala rozprávka Neskrotná. Podľa nej sme si museli prejsť skúškou odvahy, a to vykročiť v ústrety lesa osamote. Keď sme túto prechádzku úspešne všetci zvládli, posunuli sme sa na úlohy ako zaväzovanie šnúrok, triafanie lôpt do brány, zapletanie vrkočov či rozoznávanie cukru a soli, nech si preveríme ako zvládame rôzne chlapčenské a dievčenské úlohy. Poobede sme si zahrali obľúbenú hru ovocníčkov, podľa rozprávky V hlave. Po areáli sme zbierali rôzne nálady a potom sme si vyhodnotili troch najrýchlejších zberačov. Deň sme ukončili eRko tancami a hrami.

PIATOK

Posledný deň sme ukončili štyrmi rozprávkami. Pri prvej rozprávke, čo bola Veľká šestka, sme vymýšľali vynálezy, ktoré by sa nám hodili v živote. Vymysleli sme všeličo od robotov, čo za nás budú upratovať až po čističe ovzdušia a zberače odpadkov. Pri ekológií sme zostali aj neskôr s rozprávkou Vaiana. V skupinkách sme sa zahrali na firmy, ktorých úlohou je prísť s návrhom, ako zachrániť životné prostredie v súčasnosti. Poobedie bolo tradične venované záverečnej párty. Prvý turnus denných táborov sme ukončili rozprávkami Coco a Trollovia, ešte raz sme si zahrali naše obľúbené hry a zabavili sa pri eRko tancoch. Ďakujeme a vidíme sa čoskoro!

Jasmína Uramová
programová vedúca tábora – eRko Kanianka