Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

27. ročník Dobrej noviny

Táto udalosť sa skončila

Pre súčasnú situáciu sa opäť v našej farnosti koledovať nebude. Napriek tomu môžete prispieť do pokladničky, ktorá je umiestnená pri hlavnom vchode v kostole a tak podporiť projekty Dobrej noviny. Ďakujeme za podporu.

V 27. ročníku Dobrej noviny podporíme drobné podnikanie na Ugande

Východ krajiny je druhým najchudobnejším regiónom Ugandy. Drobným poľnohospodárstvom sa živia tri štvrtiny populácie na vidieku, u žien je to až neuveriteľných 90 %. Pre väčšinu predstavuje hlavný zdroj obživy. Nevyspytateľné zrážky či noví škodcovia predstavujú pre farmárov riziko, že svoje rodiny nebudú môcť uživiť. Len minimum farmárov dokáže vyprodukovať nadbytok, ktorý by dokázali predať na miestnom trhu.

S Arcidiecézou Tororo spolupracujeme od roku 2016. V 46 farnostiach sme našli mnohé spoločenstvá mladých, katechétov či žien, ktoré držia spolu a založili si svojpomocné skupiny.

Farská skupina z farnostsi Sironko

Navzájom sa podporujú a spoločne si sporia. Z toho mála, čo sa im podarí odložiť bokom, radi podajú pomocnú ruku. Ak ich priateľov zastihnú nepredvídané výdavky či potrebujú jednorazovo uhradiť vyššiu sumu, napr. na školské poplatky pre svoje deti, spoločnými silami to vedia zvládnuť.

Dobrá novina v spolupráci s Charitou Tororo rozvíja doterajšiu činnosť týchto farských skupín. Povzbudzujeme ich, aby využili svoje talenty a drobné úspory na štart podnikania. Keď uspejú, už nebudú odkázaní na vrtochy počasia a prilepšia si nielen oni, ale celé ich rodiny.