Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Detský čin pomoci – 2. stretko

Aj túto sobotu sme na našom stretku pokračovali v eRko kampani Detský čin pomoci.

V úvodnej modlitbe sme si posadali do kruhu, v strede s darčekovou škatuľkou s otázkou: „Kto je môj blížny?“ Deti si na papierik s postavičkami, ktoré sa držali za ruky, napísali, kto je ich blížny. Potom si ich pekne vyfarbili. Následne si každý svoj papierik dal do kruhu ku škatuľke a k sviečke a spoločne sme sa za všetkých napísaných pomodlili.

Nasledoval hlavný bod stretka – pečenie koláčikov. Deti si nasadili svoje kuchynské zástery a hor sa do pečenia! Staršie deti sa pustili do prípravy cesta, aby z neho vznikli lahodné muffiny, do miešania a plnenia košíčkov. Menší šikovníci pripravili malé kokosové sušienky – kokosky – a jednohubky – piškóta, banán, piškóta namáčané v čokoláde.

Pri záverečnej modlitbe sa v strede kruhu nachádzali cukríky. Po modlitbe eRkárov si každé dieťa mohlo zobrať dva – jeden pre seba a jeden pre svojho blížneho, či už to bol kamarát, súrodenec, mamina alebo animátor.

Naším DOBROčinom bolo pomôcť farnosti pri oprave kaplnky, ktorá aktuálne potrebuje finančnú pomoc. A preto sme v nedeľu po sv. omšiach zorganizovali zbierku, kde sme s deťmi a mladými rozdávali koláčiky a teplý čaj za dobrovoľný príspevok. V pozadí nám hrala hudba, bolo krásne počasie a naši farníci boli veľmi spokojní.

Bol to úžasný pocit, že sme mohli pomôcť pri zveľadení našej farnosti. Na opravu kaplnky sme vyzbierali 1200 eur.

SRDEČNE VÁM ĎAKUJEME ZA VAŠU ŠTEDROSŤ A PODPORU!